Vai jūs zinājāt, ka...

  1. A vitamīns ir jutīgs pret gaismu, un ēdiena gatavošanas laikā tiek zaudēti līdz 80% satura.
  2. Ja cilvēka uzturā nav pietiekami daudz magnija, D vitamīna sintēze nenotiek. Un nav nozīmes tam, cik daudz laika pavadām saulē vai D3 vitamīna uzņemam ar pārtiku.
  3. Jūsu nepieciešamība pēc tiamīna (B1 vitamīna) ir atkarīga no jūsu ikdienas kaloriju daudzuma – jo vairāk ogļhidrātu patērējat, jo vairāk tiamīna jums ir nepieciešams.
  4. Cilvēki, kuri neēd gaļu, zivis vai olas, no uztura saņem ļoti maz B12 vitamīna, kas viņiem ievērojami palielina šī vitamīna deficīta risku. 
  5. Kafija diezgan ātri noārda B vitamīnu, īpaši B1 vitamīnu, tāpēc kafijas cienītājiem vajadzētu izvēlēties uztura bagātinātājus, kas satur B vitamīnus.
  6. Vārot kartupeļus, liela daļa C vitamīna un B vitamīnu nonāk verdošajā ūdenī. Tie joprojām var noderēt, ja lietojat šķidrumu, bet ūdens parasti tiek notecināts un kopā ar to arī vērtīgie vitamīni.
  7. Cilvēkiem, kuri smēķē, vajadzētu uzņemt vairāk C vitamīna. Ir novērots, ka, izsmēķējot vienu cigareti, tiek zaudēts tikpat daudz C vitamīna, cik satur viens apelsīns, kas ir aptuveni 70 mg.
  8. Ja cilvēks dienā izdzer vienu vai divas alkohola porcijas, viņam jārūpējas, lai organisms saņemtu papildus vitamīnus.
Dalies